İletişim: (0 352) 2202501 - (0 352) 5025011

Meslek Lisesi

Tamer Eğitim Kurumları misyon ve visyonunun vermiş olduğu güven ile güzel ilimiz Kayseride
Özel Tamer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi sağlık eğitiminin özel amaçlarına, ülkemizin temel
değerlerine ve stratejisine uygun eğitim-öğretim sunulması amaçlanmaktadır.

Okulumuzda, öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir ortamda sağlık, kültürel, sosyal, sanatsal
ve sportif etkinliklerde başarılı, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Tamer Sağlık Eğitim Kurumu Ayrıcalıkları

  • Mezunlarımız için özel hastanelerde kolay iş bulma imkanı
  • Mesleki uygulamalara yönelik uygulama, araştırma ve çalışma imkanları
  • Huzur ve güvenli bir okul ortamı
  • Öğrenci odaklı esnek müfredat ve kaliteli eğitim faliyetleri
  • Modern gelişmiş,ferah dersliklerde ve laboratuvarlarda eğitim
  • Lise son sınıfta okulumuz tarafından verilen KPSS kursu
  • 11. ve 12.sınıf öğrencilerimize ücretsiz drama, iletişim, etkili konuşma ve diksiyon kursu
  • Öğretim faliyetlerinin her aşamasında öğrencilere sağlanan danışmanlık hizmeti
Akademik program
Öğrencilerimiz araştırma ve eleştirel düşünmenin de dahil olduğu bilgi, kalıcı anlama ve disiplinler üstü beceriler geliştirme unsurlarını dengeli olarak sunacak biçimde dikkatle tasarlanmış, standartlara dayalı bir eğitim-öğretim programı sürecine dahil olurlar. Eğitim-öğretim programı, öğrencileri sorumluluk sahibi ve duyarlı olma, uluslar arası anlayışa sahip olma, harekete geçme, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinme gibi tutumlar ve nitelikler benimsemeye teşvik ederek bireyi bir bütün olarak geliştirmeyi amaçlar. Akademik takip programı aracılığıyla öğretmenler, her bir bireyin kendi potansiyelini tam anlamıyla gerçekleştirmesini sağlamak üzere öğrencileri destekleyip geliştirebilirler.
Hizmetlerimiz
Mesleki bilgi kazanımı sürecinin etkili ve doğru yöntemlerle oluşturulmasını kendisine misyon edinmiş Tamer Anadolu Lisesi, uzman eğitim kadrosuyla sizinle. Yeni başlayan öğrencilerimizin okula uyum süreci oryantasyon programları ile desteklenir.Akıllı tahta ile donanımlı sınıflar, öğrencilerimizin akademik çalışma sahalarının aktif olması sağlanır.Anadolu Lisemizin yabancı dil öğretimi İngilizcedir.Kurum içi ve dışında gerçekleştirilen etkinliklerimiz, sosyal etkinlikler kurulumuzca planlanır ve öğrencilerimizin aktif katılımlarıyla gerçekleştirilir.Rehberlik birimimiz, öğrencilerimizin akademik ve sosyal alanlardaki gelişimleri için gerekli yönlendirmeleri yapar.
Rehberlik
Öğrencilerin kişilik özellikleri, psiko-sosyal gelişimleri, yetenek ilgi alanları ve akademik gelişimleri dikkate alınarak gerçekleştirilen çalışmalardır. Liseye yeni kayıt olan öğrenciler, rehberlik birimi tarafından "oryantasyon" çalışmalarına alınarak okulu tanıma fırsatı bulurlar. Yıl içinde, çeşitli gözlem ve teknikler kullanılarak öğrencilerin kendileri ile ilgili farkındalık kazanmaları sağlanır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları ve geliştirmeleri yönünde destekleyici çalışmalara yer verilir.Öğrencileri; kişisel hedef belirleyebilme, zamanı planlayabilme ve yönetebilme, motivasyon, dikkat ve konsantrasyon, sınavlara hazırlanma gibi konularda desteklemeyi amaçlayan çalışmalardır.
Velilerimiz randevu alarak her zaman okulu ziyaret edebilirler. Ziyaret süresince sınıf koridorlarında velilerin bulunması uygun görülmemekte, çocuğunu görmek isteyen velilerimize öğrenci işleri sorumlumuz yardımcı olmaktadır. Bu konuda göstereceğiniz duyarlıklık için şimdiden teşekkür ederiz.
Öğrencinin okula günlük eğitimi aksatmayacak şekilde devam etmesi esastır. Hastalık nedeni ile okula devam edemeyen öğrencinin sağlık raporunu, özel nedenlerle okula gelemeyen öğrencinin mazeretini bildiren dilekçeyi müdür yardımcılarına iletmeleri zorunludur.
Öğrencilerin, özel randevuları eğitim saatleri içine alınmamalıdır. Bu tür durumlarda ilgili müdür yardımcılarından mutlaka izin alınmalıdır.
Öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimiyle ilgili her türlü bilgi bizlerle paylaşılmalıdır.
Öğrencilerimizin derste müzik dinlemesine izin verilmez. Öğrencilerimiz kütüphanede müzik dinleyebilirler. Sınavlarda cep telefonu öğretmen masasına bırakılır.
Sınıflar ve koridorlar öğrencilerimize ait mekanlardır. Bu mekanlarda bulunmak için ısrarcı olmamaya özen göstermek gerekir.

BÖLÜMLERİMİZ

[wc_kc_faqs_box _id="474491" wc_faqbox_group="tamer" wc_faqbox_sort_type="desc" wc_faqbox_grouped="display_all"]

OKULUMUZ

Sizin ve Çocuğunuz İçin Herşeyi Düşündük

Karakterli insanlar yetiştirmek istiyoruz. Nazik, dürüst, ahlaklı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Birilerinin yolundan gitmeyi değil kendi yollarını açmayı bilen bireyler olmalarını istiyoruz. Onları, sanatı, müziği, edebiyatı, bilimsel çalışmayı seven, sorumlu, ekip çalışmasına yatkın, paylaşmayı bilen insanlar olarak görmek istiyoruz. İşte bu nedenle bir yandan en üst düzeyde akademik eğitim vermeye çalışırken diğer yandan yaşama doğru ve dolu bir şekilde bakmalarını sağlama çabasındayız. Çocuklarımızın, bir ağaca çıkıp dalından meyve koparmadan, dizlerinde çim lekesi olmadan, kazandığı sınav başarılarının, yaşamın anlamını körelttiğine inanıyoruz